ÇAKMAKLAR GIDA KURUKAHVE BAHARAT TİC. VE SAN. LTD. ŞTİ.

portfolio
  • Ada:136
  • Parsel:3
  • Alan:4777 m2
  • Durum:Üretim
  • Sektör:4
  • Firma Adresi:Niğde Organize Sanayi Bölgesi 7. Cad. No: 27
  • Telefon:0 388 233 79 70 - 71
  • E-posta:info@cakmaklargida.com.tr
Website

ÇAKMAKLAR GIDA KURUKAHVE BAHARAT TİC. VE SAN. LTD. ŞTİ.

TEL : 0 388 233 79 70

          0 388 233 79 71

Şirketimiz 1895 yılında o günün zor şartlarında, dönemin ulaşım araçlarından merkep sırtında tuz, kahve, üzüm, ip gibi ürünlerle ilk olarak İsmail Ağa tarafından faaliyete geçirilmiş olup onun oğlu Osman Çakmak ile çalışmalarını sürdürmüştür.

İsmail Ağa'nın vefatından sonra Osman Çakmak, 1939'de Niğde Merkez çarşı içinde dükkân alıp, oğlu Halil İbrahim Çakmak ile beraber ürün çeşitlerini çoğaltarak faaliyete devam etmiştir. Daha sonra ürün çeşitlerini gıda ve tarım ürünleri ile sınırlandırmıştır.

Osman Çakmak'ın vefatından sonra Halil İbrahim Çakmak, oğlu Enver Çakmak ile çalışmaya devam etmiştir. 1974 yılında Halil İbrahim Çakmak vefat edince oğlu Enver Çakmak ürün yelpazesini biraz daha genişleterek 1996 yılında oğulları Halil ve Haluk Çakmak ile beraber Çakmaklar Gıda San. Tic. Ltd. Şirketini kurmuştur.

2004 yılında ikinci şubesini açmıştır. 2005 yılında ise Şarküteri ürünleri ile hizmet verebilmek için Çakmaklar Kahvaltılık Dünyası hizmete girmiştir.2013 yılında Kahvaltılık Dünyası ikinci şubesi hizmete girmiştir.

2018 yılında üretime ve inavasyona verdiği önemle Niğde Organize Sanayi Bölgesinde 3000m2 açık 2000m2 kapalı üretim ve depolama tesisi faaliyete geçmiştir.

Üretim alanına kurukahve, baharat, yöresel ürünlerin yanı sıra lokum ve şekerleme ürünleri eklenmiştir.

Şirketimizin bugün ki temsilcileri beşinci kuşak Halil ve Haluk Çakmak ve altıncı kuşak İbrahim Çakmak bu alandaki çalışmalarına kendi ‘soframıza koymayacağımız hiçbir ürünü müşterilerimize sunmayacağız’ felsefesi ile çalışmalarına devam etmektedir.

Vizyon;

Çalışanlarımızla, ekipmanlarımızla teknolojik gelişmeye uygunluk ve süreklilik ile tüm çalışanlarımızın katılımıyla müşteri memnuniyetini amaçlayan bir anlayışla sürekli gelişen bir marka olmaktır.

Misyon;

Tüm çalışanlarımız ile birlikte bir takım ruhu içerisinde. Teknolojinin sunduğu olanaklarla, Türk damak tadına uygun, mükemmel lezzetlerle ürünleri tüketicilerle buluşturan, kaliteli, hijyenik lezzetli ve sağlıklı gıda ürünlerini güvenerek tüketme alışkanlığı kazandıran bir şirketiz.