Haber, Duyuru, Etkinlik

13 TEMMUZ

NİĞDE OSB GES TESİSİ YAPIMI DEVAM EDİYOR.

Daha temiz çevre ve daha ucuz enerji düşüncesiyle yola çıkan Niğde OSB Yönetimi, üretimin vazgeçilmez unsurlarından olan elektrik enerjisini, tüm dünyada olduğu gibi Bölgemizde de güneşten elde etme çalışmalarını tüm hızla sürdürmektedir.

5 ayrı 0,999 mW AC Kapasiteli (toplam 5 mW kapasiteli) lisanssız Niğde OSB GES tesisi yatırımı devam etmektedir. Ekim 2017’de faaliyete geçmesi planlanan ve yatırım bedeli 6 Milyon USD olan GES tesisinin yatırım bedelinin tamamı Akbank tarafından fonlanmıştır.

Yıllık 10.702.820,00 kWh elektrik üretecek olan tesis ile Niğde OSB’de fiziksel anlamda modern ve ileri teknolojiye dayalı bir yenilenebilir enerji kaynaklı elektrik üretim tesisi kurulmuş olacaktır. Niğde OSB tüzel kişiliği ve Niğde OSB katılımcılarının ortak mülkü olan 6 Milyon USD sabit yatırım değerli bu tesis sanayicilerden ve Niğde OSB bütçesinden herhangi bir kaynak kullanılmadan gerçekleştirilmiş olacaktır.

Özellikle dünyada artan enerji savaşları ve terör saldırılarından etkilenmeden bölge firmalarına temiz ve kaliteli enerji sunulacaktır.