Haber, Duyuru, Etkinlik

03 EKİM

“REKABETÇİLİK VE YENİLİK OPERASYONEL PROGRAMI (İPA-2)” BİLGİLENDİRME TOPLANTISI NİĞDE OSB'DE YAPILDI.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı sorumluluğunda yürütülen “Rekabetçilik ve Yenilik Operasyonel Programı (İPA-2)” bilgilendirme toplantısı Niğde Valisi ERTAN PEYNİRCİOĞLU ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Cevahir UZKURT’un katılımı ile 26 Eylül 2016 tarihinde Niğde OSB Bölge Müdürlüğü Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Toplantıya, Niğde Valisi Ertan PEYNİRCİOĞLU ve Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Cevahir UZKURT’un yanı sıra Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan GÖRÜR, OSB Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahim Ayhan BİRİM, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şevket KATIRCIOĞLU, Belediye Başkanları, OSB Müdürleri, Kurum Müdürleri, Akademisyenler ile çok sayıda iş adamı katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan toplantıda açılış konuşmasını yapan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı ve aynı zamanda Niğdeli olan Prof. Dr. Cevahir UZKURT, bilgilendirme toplantılarının ilkinin Niğde’den başladığının altını çizerek;

“İlimiz, Avrupa Birliği desteklerinden mümkün olduğu kadar fazla faydalanabilmesi için toplantılar Niğde’mizden başlatıldı. Bakanlığımızın tüm imkânları seferber edildi. Niğde’nin sanayisinin, turizminin ve diğer alanlarda gelişmesi için bu program çok büyük bir fırsattır.” dedi ve programın ana başlıklarını bildirdi.

Daha sonra Avrupa Birliği Mali Programları Daire Başkanı Murat ALTUN ve Sanayi ve Teknoloji Uzmanı Semih VARDAR’ın konuyla ilgili geniş bilgiler verdi.

Niğde OSB Yönetim Kurulu Başkanlığı’nın ev sahipliğiyle gerçekleştirilen program, karşılıklı görüşmelerden sonra son buldu.